Bizi Takip Edin !

Facebook Twitter Rss Kaynağı
Bu konu 7 ay Önce yayınlanmıştır.

Web sitelerinde karşılasmışsınızdır. ilginç tipleri, şaşırtıcı tasarımlar ama tamamen bizden uzak. Biz bu sayfamızda alışılmışın dışında sizlere piyasada olan standart çeşitlerini sunacağız.

Tavana asılmış akvaryumlar, devasal büyüklükte kocaman camları olan show amaçlı akvaryumlar , bizler gibi her gün balıklarla ilgilenen kişiler için kullanışlı değil ve maliyeti yüksek olan akvaryumlardır.

Akvaryum seçiminde ilk önce dikkat edeceğimiz husus ve sehpasının sağlamlığı, ikinci husus ise görsel güzellik. Akvaryumunuzu seçmeden önce bu iki hususa dikkat edilmelidir.
Akvaryumcularda görmüşsünüzdür, ilk bakışta harika bir , güzel fiyat ama eğer dikkatlice incelerseniz bir cok eksik bulacaksınız. Akvaryum seçiminde güvenlik cok önemlidir, patlayan camı sizi ve diğer insanları hayatından edebilir. Evinizde bir cok zarar meydana getirir.

Akvaryum camının sağlamlıgı kalınlığından belli olur, eger kapakta da destek noktaları varsa ve iyi slikonlanmıssa, bakıldıgında yapışmış olan silikonda iki cam arasında hava yok ise akvaryumunuza güvenebilirsiniz.

Akvaryumlarda cam kalınlığı kadar yapıştırıcı silikonda hayati önem taşır. Cam ne kadar kalın olursa olsun iyi tutmayan silikon hiçbir anlam taşımaz.

 

Nano nedir?

İsmini Latinceden alan Nano kelimesi, Yünanca [nános]= Cüce anlamına gelir, Nano teknolojisinden de bilindiği gibi Nano (Cüce, küçücük) anlamına gelir. Nano ise Cüce anlamı taşır. 30x30x30cm den küçük akvaryumlara nano denir. Günümüzde oldukça moda olan nano akvaryumları, işyerlerinde,evlerimizde yazı masalarının üzerine dekor amaçlıda konulabilen küçük akvaryumlardır. Akvaryumcularda ışık, filtre ve ısıtıcı ile komple set olarak satılır ve fiyatlarıda çok uygundur.

Nano akvaryumları profesyoneller için midir?

Temizliği ve bakımı çok kolay olmasına rağmen nano akvaryumları da öteki büyük akvaryumlar gibi hassas bir çizgidedir. Ne kadar da küçük ve basit bir

görünüme sahip olsalarda sonuçta bir akvaryumdur ve içerisinde canlılar olacaktır. Ama şunu kesinlikle bilmesiniz ki nano akvaryumları, balıkları

hobisine yeni başlayanlar için tasarlanmamıştır. Bu bağlamda nano-akvaryumu acemiler için uygun değildir ve deneme amaçlı kullanılmamalıdır.

Nano akvaryumun avantajları

Fazla yer kaplamaması ve evinize modern bir görüm kazandırmasının yanında bir yerden bir yere kolayca taşınabilmesi, bir çok akvaryumdan daha hafif olması büyük bir avantajdır. Yazı masanızın üstünde, iş yerlerinde, genellikle muayenehanelerde güzel ve rahat bir görüntü yaratırlar. Akvarist fuarlarında, balık gösterimlerinde ve yarısmalarda kolayca taşınabilir özelliği ile büyük bir rol oynar. Akvaryum hobisinde özellikle Labirentli balıklar için atmosferdeki havayı solumaları nano akvaryumunda kolaylaşır. Yavru balıklar için bire bir yetiştirme ve izlenilebilir imkanlar sağlar. Karantina akvaryumu içinde kullanılabilir. Akvaryum bitkilerinin gelişimi bu akvaryumlarda yapılabilir.

Etiketler