Bizi Takip Edin !

Facebook Twitter Rss Kaynağı
Bu konu 4 ay Önce yayınlanmıştır.

Şu anda elimde bulunan bu tür hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Latince Adı: Pseudotropheus Polit

Coğrafik Kökeni: Malawi Gölü

Yaşam Alanı: Kayalık Alanlar

Beslenme Biçimi: Doğada kayaların üzerindeki algleri yerler. Bitkisel beslenmelidir.

Davranış Biçimi: Agresif.

Kendi Türlerine Davranışı: Agresif.

Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye

Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerin beyaza kaçan açık mavi renklerinin yanında vücutlarında koyu mavi çizgiler ile yüzlerinde siyah maskeleri vardır.Dişiler ise erkekler ile benzer vücut formuna sahiptir ancak renkleri genelde malawi cichlidlerinde olduğu gibi erkeklere göre daha soluktur.Baskın erkeğin rengi daha çok beyazlar.

Üreme: Dişi 18-20 yumurtayı ağzına aldır.Mümkün olan en kısa sürede dişi ana tanktan ayrılmalıdır.Aksi taktirde erkek çok kovalayıp yumurtaları attırır.Dişi yumurtaları yaklaşık olarak 30 gün ağzında taşır.Yavrular ilk çıktıklarında kahverengi renktedir.Zamanla asıl rengini almaya başlarlar.

Sıcaklık: 24 – 28 °C

En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkekler 10 cm,Dişiler 8 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 100 lt

Su Sertliği: Sert
pH: 7.8 – 8.5

Zorluk Seviyesi: 3
Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.

En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.

Zorluk Seviyesi: 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.