Bizi Takip Edin !

Facebook Twitter Rss Kaynağı
Bu konu 4 ay Önce yayınlanmıştır.

Bakteriyel iç parazit tedavisi ,tüberkloz,dropsy,bloat
Bu ilaç flagell,parazitsel ve bakteriyel kökenli hastalıklarda geniş spectrumlu kullanılabilir.
Belirtiler:
Karınlarının şişkince olmasından, süs balıklarının bakteriyek iç hastalıklarından rahatsız olduklarını anlayabilirsiniz.Bu durumda ayrıca, çoğunlukla pullarının kabarık ve gözlerinin fırlak olması görünümü ile birlikte olur.Diğer belirtiler ise , sallantı yüzme hareketleri göstermeleri,renklerinin koyulaşması, iştahlarının azalması ve en sonunda tamamen isteksiz bir durum almalarıdır.Hastalığı geç saptasanız bile, sera baktopur direct kullanılarak hastalıklı balıkları tedavi ederve henüz saptanamamış olan balıkları hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.
Kullanma talimatı:
50 litre suyuna 1 hap koyunuz.
Tedavi süresince suyunu iyice havalandırınız.
CO2 gübreleme sistemini kapatınız.Kömür filtresi kullanmayınız.
Üç gün sonra kısmen (%50 oranında) suyu yenileyiniz.Balıklar yine hastalık durumu gösteriyorsa, tedaviyi yenileyiniz.
Balıklar sağlıklı iseler,suyu değiştirten sonra sera aqutan ve nitrivec ile yeni su hazırlanır.Bu durum, sera baktopur direct kullanımı nedeniyle akvaryumdaki yararlı bakterilerin de yok edilmiş olmaları bakımından gereklidir.
Ayrıca sera super carbon ile fitreleme yapılmasını öneririz.
Hastalık ilerlemiş ise, sera bactopur direct hapını, suyu ile doldurduğunuz iki litrelik kaba (örneğin küçük bir plastik leğen) atarak eritiniz.Hastalıklı balıkları 30 dakika bu kapta bulundurunuz ve sonra balıkları akvaryuma alınız.Sonra yoğun banyo suyunu dökünüz.Normal dozda tedavilerini sürdürünüz.
Tedavi sona ermesinden sonra sera fishtamin kürü ile balıkların dirençlerini arttırınız.
Sera bactopur direct deniz suyu akvaryumundaki basit hayvancıklara yaramaz.Bu nedenle, hastalıklı balıkları yanlızca yoğun banyoda tedavi ediniz.
Bileşimi:
Nifurpirinol 27,6mg,binding agent ad 1,0g
Besin maddesi yapımında kullanılan hayvanlar için kullanılamaz.Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı bir yerde ve kilitli olarak saklayınız.Oda sıcaklığında(15-25 C) ve karanlıkta muhafaza ediniz.
Son kullanım tarihinden sonra kullanılamaz.