Bizi Takip Edin !

Facebook Twitter Rss Kaynağı
Bu konu 7 ay Önce yayınlanmıştır.

Staurogyne repens kompakt yapıda, canlı yeşil rengiyle, kolay gelişen bir ön cephe bitkisidir. Güney Amazonların Rio Cristalino nehrinin yumuşak sularından gelmektedir. Akvaryuma dikimi esnasında uzun dalların kesilip, kısaltıldıktan sonra dikilmesi sayesinde, bitki kökünden hızla yeni ve kısa sürgünler çıkmaya başlayacak ve zemini saracaktır.

Bitki boyu uzadığında dalı istediğiniz herhangi yaprak arasından keserek kestiğiniz parçayı tekrar akvaryumunuza dikebilirsiniz. Yeni parçayı akvaryuma dikmeden önce en alt nodunda bulunan yaprakları koparmak köklenmeyi hızlandıracaktır.

Bitki 5cm çaplı saksılar içinde özel elyafına tutunmuş olarak gelir. Saksı ise kendi özel poşedi içine konularak teslim edilir. Bitkinin içine yerleştirildiği poşedi boydan boya makas ile kestikten sonra saksıyı içinden almak bitki dal ve yapraklarına gelebilecek zararı ortadan kaldıracaktır. Poşedi sallayarak yada bitkiyi elinizle poşedin içinden çekerek bitkiyi çıkarmaya çalışmayınız.

Saksı içinde muhtelif boylarda ve sayıda bitki yer alır. Elyafın temizlenerek bitkilerin ayrı ayrı dikilmesi alt kesimlerde oluşabilecek gölgelenmeye bağlı yaprak dökülmesini azaltacaktır, yayılmayı hızlandıracaktır. Elyafı su dolu bir kabın içinde ayıklamak bitkinin zarar görmesini engellerken, elyafın daha kolay çözülmesine yardımcı olacaktır.
Staurogyne repens - Staurogyne repens

Etiketler