Bizi Takip Edin !

Facebook Twitter Rss Kaynağı
Bu konu 4 ay Önce yayınlanmıştır.

Su’dan Konular Yazı Dizisine Kısa Bakış :

Aquarium Water Fish 768x128011 - Su'dan Konular Hakkında
En İyi Su , Doğasındaki Su…

Bir önceki yazımda teknik konulara başlarken su ve su kimyası ile başlamanın doğru olacağını söylemiştim. Çünkü dünyasının temel maddesi olan su üzerine bilgi sahibi olmadan , yalan yanlış bilgilerle ilerlemeye çalışmak en baştan hüsranla sonuçlanabilir. Bu durumda da hobiye başlayan birinin hevesinin kırılması ve umutsuzluğa kapılması işten bile değil…

Ancak bu yazı dizisinin sadece hobiye yeni başlayanların değil , ileri seviye akvaristlerin ve yıllardır hasbel kader akvaryumla ilgilenenlerin de faydalanabilecekleri bilgilerle dolu olmasını hedefliyorum.

Su , su kimyası ve su değerleri üzerine birçok kaynakta ve birçok web sitesinde onlarca yazı , makale veya havada uçuşan bilgiler bulabilirsiniz. Bu yazı dizisinin “onlardan farkı ne ?” diye sorabilirsiniz.

En önemli fark , bu yazı dizisinde su üzerine bilinmesi gereken tüm başlıkları bir arada bulabileceksiniz. Böylece su değerlerinin birbirlerine etkilerini de aynı kaynakta bulabiliyor olabileceksiniz. Şöyle ki ; Ph , Kh , Gh , Tuzluluk Oranı gibi teknik konuları bir arada inceleyeceğiz ve bunların birbirine etkilerini de böylece daha kolay kavrayabileceğiz.

Ayrıca , dünya genelinde üye olduğum portallar , klüpler ve yabancı kitaplar ile Türkiye’de bulunanları sentezleyerek konuları anlatmaya çalışacağım. Böylece en güncel ve en doğru bilgiye ulaşmayı başaracağız.

2121212 - Su'dan Konular Hakkında
Huyu Huyuma , Suyu Suyuma Uygun Olsun…

Anlatacağım konulardaki bilgilerin hemen hepsi ya bizzat benim tarafımdan tecrübe edilmiş olduğunu yada çok güvendiğim kişi ve kaynaklardan öğrenilmiş olduğunu bilmenizi isterim. Bu sayede de güvenilirliğinden şüphe ettiğim hiçbir bilgiyi buırada bulamayacaksınız.

Anlatım dilini sade ve anlaşılır , kimyager olmaya çalışmadan yazıyor olacağım.

Yazılı yayınlarda kolay bulunmayan ama akla takılması çok muhtemel küçük sorulara da soru cevap şeklinde cevaplar bulabileceksiniz.

İşte bu farklar ile hazırladığım Su’dan Konular yazı dizisi toplam 3 yayın olarak ve şu alt başlıklarla size ulaşacak :

  • Su’dan Konular – 1          

1- Suyun Balıklar İçin Önemi…

                     2- Nasıl Bir Su Kullanmalıyım ?
                     3- Kullanacağım Suyu Nasıl Hazırlarım ?
                     4- Su Değişimi ! Su Değişimi ! Su Değişimi !

 

  • Su’dan Konular – 2

Kimyager mi Olucaz ya ? Ne bu Ph,Kh,Gh,Salinity ?

  • Su’dan Konular – 3

                     Bir de Nitrojen Döngüsü Eksikti…

 

Sudan konular yazı dizisiyle görüşmek üzere…
 
Herkese Bol Balıklar…
AkvaryumBey…
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler